برگزاری مسابقه انتخابی در اردوی تیم ملی بوکس

1397/07/08 | تیم های ملیبا برگزاری هفت مسابقه ودرون اردویی و انتخاب نفرات برتر 13 بوکسور در اردوی تیم ملی باقی ماندند

متن خبر :مسابقات انتخابی تیم ملی امروز در هفت وزن برگزار شد و نتايج تحليلي زير رقم خورد.

در وزن ٤٩ كيلو گرم اميد احمدي صفا در مقابل امين محمد زاده حاضر شد.
احمدي صفا با انگيزه مضاعف و تجربه خوب نشان داد كه هنوز در اين وزن بي رقيب است و در سه راند متوالي مهدي حبيبي را مغلوب تجربه و تاكتيك خود ساخت و پيروز ميدان لقب گرفت.
در وزن ٥٢ كيلو گرم هومن طوغاني به مصاف امين محمد زاده رفت .اين بازي بار فني بالايي نداشت و دو حريف سعي داشتند با تك ضربه برتري خود را به رخ حريف بكشند كه در نهايت اين هومن طوغاني بود كه دستش به عنوان پيروز ميدان بالا برود.
در وزن 60 كيلو گرم سجاد محمد پور و عارف صفري به روي رينگ رفتند که در راند اول بازي، صفري بسيار اميدوار كننده ظاهر شد اما در راند دوم و سوم محمد پور با تكيه بر شگرد خاص خود یعنی بر هم زدن تكنيك و تاكتيك حريف، آن هم با حملات پي در پي و تا حدودي خراب كردن بازي، گوي سبقت را از حريف ربود و پيروز رينگ نام گرفت، محمدپور باوجود اين پيروزي، بازي دلچسبی را به نمایش نگذاشت.
در وزن ٦٩ كيلو گرم يك شگفتي رخ داد و آن زماني بود كه سجاد كاظم زاده عضو تيم ملي در جاكارتا مقابل كامياب مرادي قرار گرفت. در اين بازي، مرادي بسيار خوب ظاهر شد و نشان داد كه اگر بر روي قدرت بدني و تقسيم سيستم تنفسي خود بيشتر كار كند مي تواند يكي از اميدهاي آينده تيم باشد، مرادي در راند اول بسيار خوب ظاهر شد اما رفته رفته در راندهاي دوم و سوم دچار ضعف در سيستم تنفسي شد اما به خوبي بازي را اداره كرد و برنده بازي شد. اين زنگ خطري بود براي ملي پوشان كه تلاش خود را بيشتر كنند تا اين پيراهن مقدس را به ديگري نسپارند.
در وزن ٧٥ كيلو گرم شاهين موسوي در برابر صادق روحي قرار گرفت ، موسوی گرچه برنده ي اين بازي شد ولي روحي بوكسور خوب و آينده دار كشور، هرگز پا پس نكشيد. نماینده کشورمان در بازی های آسیایی جاکارتا در اين بازي از تجربه خود به خوبي استفاده كرد اما در بازي وي چند نكته قابل تامل بود و آن هم در زمان حمله كه دستان وي خيلي باز مي شد و اين هم زمان را در وارد كردن ضربه از وي مي گرفت و هم باعث برخورد ضربات حريف به وي مي شد.
در وزن ٨١ كيلو گرم معين گهرازه رويا روي حسين طاهري قرار گرفت که در طول سه راند دو بوكسور تمام تلاش خود را به كار بستند كه با ضربات سنگين برتري خود را به نمايش بگذارند. اين دو بوكسور نشان دادند كه هنوز كار زيادي براي رسيدن به شرايط أيده آل پيش رو دارند اما در نهايت اين معيين گهرازه بود كه به عنوان نَفَر برتر معرفي شد.
اما در وزن٩١+ كيلو گرم امين صحرایي و ميلاد روشن زاده برابر هم قرار گرفتند. اين دو بوكسور نتوانستند فقدان أوزان سنگين وزن در سال هاي گذشته را به نمايش بگذارند و اين مي تواند زنگ خطري باشد براي عدم توفيق در اين وزن و مي بايست همچنان در پي استعدادهاي جديد در اين وزن باشيم.

بدین ترتیب و با نظر کادر فنی تیم ملی، امید احمدی صفا، هومن طوغانی، رضا سلیمانی فر، سجاد محمدپور، اشکان رضایی، علی ساربان، سجاد کاظم زاده، کامیاب مرادی، شاهین موسوی، معین کهرازه، عباس طاهری، محمدعزیزی، میلاد روشن زاده در ادامه این مرحله از اردوی تیم ملی و شش مرحله بعدی حضور خواهند داشت.

مارا در فضای مجازی همراهی کنید

saap/iraiba

gap/iraiba

igap/iraiba

insta/iranaiba


آلبوم تصاویر


فایل های ضمیمه


مطالب مرتبط


نظرات

لطفا نظر دهید
نظر شما بعد تایید نمایش داده خواهد شد
لطفا برای نظر دادن قوانین روا رعایت کنید
مواردی که باعث عدم تایید نظر شما خواد شد
1 - تهمت ، توهین و افترا
2 - هرگونه کلامی که مصداق بی ادبی باشدنظرات ارسال شدهنظر خود را ثبت کنید

پرتال جامعآخرین بخشنامه هابخش نامه ها »

اخبار استان ها
مهمترین خبر ها