مُشت‌های طلایی "امیر"؛ اسماعیلی مقتدرانه قهرمان جوانان آسیا شد

1403/02/17 | تیم های ملیبوکسور سنگین وزن ایران به مدال طلای مسابقات قهرمانی جوانان آسیا در قزاقستان دست یافت.

متن خبر :

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بوکس؛ رقابت‌های بوکس قهرمانی جوانان و امید آسیا از هشتم اردیبهشت‌ در قزاقستان آغاز ‌شده و تا فردا سه شنبه ادامه دارد.

 

امروز دوشنبه، دیدارهای نهایی اوزان مختلف رده سنی جوانان برگزار شد و در وزن  ۹۲+ کیلوگرم، امیر اسماعیلی بوکسور شایسته کشورمان که با ناک اوت راتهیل‌ از‌ هند به فینال رسیده بود، به مصاف شهزود‌ پولوونوف‌ از ازبکستان رفت.

 

اسماعیلی در مبارزه فینال نیز در هر سه راند، برتری محسوسی بر حریف داشت و با ضربات سنگین خود، حریف قدرتمند ازبکستانی را گرفتار کرد. در نهایت وی این دیدار حساس را با برتری به اتمام رساند و سزاوارانه قهرمان جوانان آسیا شد و مدال طلا را برای ایران به ارمغان آورد.


تیم جوانان ایران آخرین باردر سال 1396 به مدال طلای آسیا توسط رضا حسن نیا دست یافته بود.


پیش از این و در رده سنی جوانان، امیررضا سلطانی در وزن ۵۴ کیلو و امیررضا ملک‌خطابی‌ در وزن ۸۶ کیلوگرم به مدال برنز رسیده بودند. با این اوصاف تیم جوانان ایران با کسب یک مدال طلا و دو برنز به کار خود پایان داد.

 

همچنین تیم ملی امید نیز که نخستین حضورش در مسابقات آسیایی را تجربه می‌کرد، توسط محمد محشری در ۷۵ کیلو، سیدعلی‌ سیدصدری‌ در ۸۶ کیلو و رضا خلیل‌زاده در ۹۲ +کیلوگرم، صاحب سه مدال برنز شد.


آلبوم تصاویر


فایل های ضمیمه


مطالب مرتبط


نظرات

لطفا نظر دهید
نظر شما بعد تایید نمایش داده خواهد شد
لطفا برای نظر دادن قوانین روا رعایت کنید
مواردی که باعث عدم تایید نظر شما خواد شد
1 - تهمت ، توهین و افترا
2 - هرگونه کلامی که مصداق بی ادبی باشدنظرات ارسال شدهنظر خود را ثبت کنید

پرتال جامعآخرین بخشنامه هابخش نامه ها »

اخبار استان ها
مهمترین خبر ها