مسابقات جهانی بوکس و گزینشی المپیک؛ آغاز کار تیم ایران با بُردهای‌ شیرین شه‌بخش و قشلاقی

1402/12/15 | تیم های ملیدانیال شه‌بخش و میثم قشلاقی کار خود در رقابت‌های بوکس قهرمانی جهان و گزینشی المپیک پاریس را با پیروزی آغاز کردند.

متن خبر :

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بوکس؛  رقابت‌های بوکس قهرمانی جهان از روز یکشنبه با حضور ۶۳۲ بوکسور از ۱۱۲ کشور در شهر بوستو آرسیتسیو (لُمباردی‌) ایتالیا آغاز ‌شده و تا بیست و یکم همین‌ماه ادامه دارد. این مسابقات، حکم انتخابی المپیک پاریس را دارد و چهار نفر برتر هر وزن، مسافر المپیک می‌شوند.

تیم کشورمان با ۶ بوکسور راهی ایتالیا شده است. "فونتانا" سرمربی کوبایی و همایون امیری و محمد عاشری‌ به‌عنوان‌ مربی، کادرفنی اعزامی را تشکیل می‌دهند.

دوشنبه شب و در وزن ۵۷ کیلوگرم، دانیال شه‌بخش دارنده مدال برنز جهان و نقره آسیا برابر «یوئی فینول» دارنده مدال نقره المپیک ۲۰۱۶ ریو از ونزوئلا قرار گرفت و با مبارزه‌ای حساب شده در هر سه راند حریفش را زمین‌گیر‌ کرد و در نهایت پیروز شد.
شه‌بخش‌ در مرحله بعد با شکور‌ اوزوف‌ از ترکمنستان مبارزه می‌کند. این بوکسور نیز موفق شد نماینده میزبان را شکست دهد.

سپس در وزن ۸۰ کیلوگرم، میثم قشلاقی نایب قهرمان آسیا با «لاکشیا چاهار» بوکسور جوان هندی که در مسابقات نیمه حرفه‌ای مبارزه می‌کند، پیکار کرد و در راند سوم‌ با‌ ضربه سنگین خود، حریف را نقش بر رینگ و ناک کرد تا به‌ پیروزی دست یابد. میثم در دور بعدی به مصاف برنده مکزیک و سنگال می‌رود.

سه‌شنبه شب در ادامه این علی‌حبیبی‌نژاد  در وزن ۶۳‌.۵ کیلوگرم و مسلم مقصودی در وزن ۷۱ کیلوگرم به ترتیب برابر حریفانی از اتیوپی و فلسطین مبارزه می‌کنند. پوریا امیری و ایمان رمضان‌پور، دیگر بوکسورها ایران در این رویداد هستند.


آلبوم تصاویر


فایل های ضمیمه


مطالب مرتبط


نظرات

لطفا نظر دهید
نظر شما بعد تایید نمایش داده خواهد شد
لطفا برای نظر دادن قوانین روا رعایت کنید
مواردی که باعث عدم تایید نظر شما خواد شد
1 - تهمت ، توهین و افترا
2 - هرگونه کلامی که مصداق بی ادبی باشدنظرات ارسال شدهنظر خود را ثبت کنید

پرتال جامعآخرین بخشنامه هابخش نامه ها »

اخبار استان ها
مهمترین خبر ها