استکی: مسابقات قهرمانی آسیا تا امروز برای ما خوب نبوده است/ در ۲ وزن اسیر ناداوری شدیم

1401/08/17 | تیم های ملیسرمربی تیم ملی بوکس کشورمان تأکید کرد، مسابقات قهرمانی آسیا تا امروز نسبت به تورنمنت‌های گذشته برای بوکس ایران خوب نبوده است.

متن خبر :

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بوکس، علیرضا استکی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، درباره عملکرد تیم ملی بوکس کشورمان در مسابقات قهرمانی آسیا اظهار داشت: ما در این مسابقات دو اتفاق جدید داشتیم. یکی اینکه چهار نفر از بوکسورهای ما صاحب سید بودند و دیگری اینکه 10 نفر از بوکسورهای ما در میان هشت نفر برتر قرار گرفتند، اما باید بگویم که تیم خوب نبود و این بخش آن مربوط به من است. در سه سال و نیم گذشته که هر سال در سه چهار تورنمنت حضور داشتم و اتفاقات خوبی را رقم زدیم، این تورنمنت تا امروز برای ما خوب نبوده است. البته هنوز مسابقات تمام نشده است و دو نماینده ما به مرحله نیمه نهایی صعود کردند.


وی در مورد عملکرد نفر به نفر بوکسورهای کشورمان گفت: مصطفی ریگی با وجود سابقه حضور در مسابقات جهانی و آسیایی جوانان، جوان است و در این مسابقات نیز با وجودی که نتوانست انتظارات را برآورده کند، ولی کار خود را کرد و حریف تایلندی‌اش نیز بوکسور خوبی بود. مهدی خسروی در شب اول در حالی که در راند نخست ناک اوت شد، اما توانست حریفی کامبوجی را ببرد. او در مرحله بعد با قهرمان آسیا و قهرمان جوانان جهان از ازبکستان مبارزه کرد. خسروی با وجود جوانی تمام تلاش خود را انجام داد، اما زورش به حریف نرسید.


سرمربی تیم ملی بوکس کشورمان تصریح کرد: سجاد محمدپور نیز با وجودی که بوکسور باتجربه‌ای است، اما نتوانست مقابل بوکسور پرقدرت ازبکستان به پیروزی برسد. در وزن 60 کیلوگرم ما یک تغییر خیلی بزرگ داشتیم و دانیال شه‌بخش به دلیل عدم آمادگی اعزام نشد و محمد کمالی جایگزین او شد. کمالی پس از استراحت در دور نخست با بوکسور مغولستان که حریف کویتی را شکست داده بود، مبارزه کرد. کمالی در این مبارزه نمایش خوبی داشت و با وجود شکست در راند نخست، در راند دوم به پیروزی رسید، اما در راند سوم به دلیل فشاری که در دو راند قبل به خود وارد کرده بود از لحاظ بدنی کم آورد و در نهایت شکست خورد.


استکی خاطرنشان کرد: در وزن 63.5 کیلوگرم شاهد عملکردی فاجعه بودیم و رضایی بعد از برتری در شب اول، نمایش ضعیفی را مقابل چین تایپه داشت. او در حالی که می‌توانست اولین مدال ما را قطعی کند، اما پیروزی را دودستی تقدیم حریف کرد و بدترین باخت این تورنمنت را داشت. در وزن 67 کیلوگرم اتفاقات عجیبی افتاد و حبیبی‌نژاد در حالی که باید با اقتدار و به راحتی مقابل بوکسور تایلندی برنده اعلام می‌شد، اما با ناداوری مواجه شد. حبیبی‌نژاد در هر سه راند مستحق برتری 5 بر صفر بود، اما به راحتی این بچه‌ها را بازنده اعلام کرده و حقش را خوردند. حریف تایلندی نیز در مبارزه بعد نماینده عراق را شکست داد و به نیمه نهایی رسید.


وی ادامه داد: مسلم مقصودی در وزن 71 کیلوگرم بعد از برتری مقابل فلسطین، برابر قهرمان امیدهای آسیا از قرقزستان قرار گرفت که بوکسور بسیار خوب و دست عقب زن بود. مقصودی در 10 ثانیه اول این دیدار غافلگیر شد و نتیجه را واگذار کرد. در وزن 75 کیلوگرم، شاهین موسوی بوکسور باتجربه‌ای است و با برتری مقابل نمایندگان امارات و ترکمنستان به نیمه نهایی رسید. او برای حضور در فینال بازی سختی با نماینده قزاقستان دارد، اما شاهین توانایی شکست حریفش را دارد.


سرمربی تیم ملی بوکس کشورمان راجع به شکست میثم قشلاقی تصریح کرد: میثم در حالی در مسابقات حاضر شد که یک عمل جراحی سنگین را پشت سر گذاشته بود و شش ماه امکان تمرین نداشت. در دو ماه گذشته نیز کج دار و مریز تمرین داشت و بیشتر دنبال فیزیوتراپی بود. میثم اصلاً آماده نبود و در مرحله نیمه نهایی نیز مقابل بوکسور باتجربه اردن قرار گرفت که سابقه برتری مقابل یکی، دو نفر از بوکسورهای ایران را دارد. بوکسور اردن سه مدال برنز آسیا دارد و بهترین بوکسور کشورش است و در خانه‌اش مقابل میثم قرار گرفت. با این حالی میثم بوکس بسیار خوبی انجام داد و فراتر از توقعات ظاهر شد، اما در نهایت مغلوب حریفش شد.


استکی در ادامه بیان کرد: پوریا در شب اول موفق به شکست نماینده هند شد و مقابل بوکسور قرقیزستان نیز برنده بود، اما او نیز اسیر ناداوری شد و مدال او را گرفتند. در وزن 92- کیلوگرم، طوفان شریفی موفق شد در راند دوم بوکسور قرقیزستان را شکست دهد و به مرحله نیمه نهایی برسد. در سنگین وزن نیز متأسفانه ایمان رمضانپور در حالی که راند اول را جلو بود، اما با عملکرد ضعیف در ادامه بازی را از دست داد و لطمه بزرگی به تیم بوکس ایران زد.

وی با اشاره به سطح بالای مسابقات گفت: مسابقات از لحاظ کیفیت در سطح بسیار بالایی برگزار شد و محک خوبی برای ما پیش از بازی‌های آسیایی و جهانی سال آینده بود. ما بوکسورهای خوبی داخل ایران داریم، اما در سنگین وزن دست‌مان خالی است و باید یک بوکسور جوان را پیدا و برای آینده روی او کار کنیم. در این تورنمنت نسبت به تورنمنت‌های گذشته شکست خوردیم و این شکست برعهده من است و از جامعه بوکس عذرخواهی می‌کنم، اما تمام تلاش خود را کردیم.


سرمربی تیم ملی بوکس تأکید کرد کرد: در یکسری موارد حریف داوران نشدیم و در برخی نیز اسیر عدم تمکین بچه‌ها از فرمانی‌هایی که داخل رینگ دادیم، شدیم و بچه‌ها کار خودشان را انجام دادند و بازی‌ها را واگذار کردند. در مجموع همه بدی‌های مسابقات برای من است و تمام نقاط مثبت و خوبی‌ها برای خود بچه‌ها. در بازگشت به تهران با اهل فن صحبت و آسیب‌شناسی خواهم کرد و حتماً با کادر فنی جلسات مستمر خواهیم داشت و درباره آسیب‌ها صحبت خواهیم کرد و یک تیم خوب را برای بازی‌های آسیایی و قهرمانی جهان آماده می‌کنیم. قطعاً در قهرمانی جهان تعداد کمتر و بین پنج تا شش بوکسور را اعزام می‌کنیم، اما در مسابقات کسب سهمیه سعی می‌کنیم تیمی کامل داشته باشیم.


آلبوم تصاویر


فایل های ضمیمه


مطالب مرتبط


نظرات

لطفا نظر دهید
نظر شما بعد تایید نمایش داده خواهد شد
لطفا برای نظر دادن قوانین روا رعایت کنید
مواردی که باعث عدم تایید نظر شما خواد شد
1 - تهمت ، توهین و افترا
2 - هرگونه کلامی که مصداق بی ادبی باشدنظرات ارسال شدهنظر خود را ثبت کنید

پرتال جامعآخرین بخشنامه هابخش نامه ها »

اخبار استان ها
مهمترین خبر ها