گزارش کنفدراسیون بوکس آسیا از عضویت ثوری در هیات رئیسه ASBC

1401/03/24 | روابط عمومیکنفدراسیون بوکس آسیا در گزارشی به عضویت حسین ثوری در هیات رئیسه این اتحادیه پرداخت.

متن خبر :

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بوکس، کنفدراسیون بوکس آسیا(ASBC) امروز(سه‌شنبه – 24 تیرماه) در گزارشی به معرفی حسین ثوری، رئیس فدراسیون بوکس ایران و یکی از اعضای هیئت رئیسه این کنفدراسیون پرداخت.

 

در گزارش کنفدراسیون بوکس آسیا آمده است؛ حسین ثوری رئیس فدراسیون بوکس ایران، پس از انتخابات موفقیت‌آمیز در کنگره فوق‌العاده ماه مارس گذشته(اسفندماه سال 1400) در امان "اردن"، به عضویت جدید هیات رئیسه کنفدراسیون بوکس آسیا درآمد.

 

حسین ثوری از دهه 1990 در رشته بوکس فعالیت خود را آغاز کرد و نقش مهمی در توسعه این رشته در ایران ایفا کرد و به عنوان مربی ملی بوکس مشغول به کار شد و برای کسب رتبه 2 ستاره انجمن بین المللی بوکس(IBA)  تلاش کرد.

 

او پیش از ریاست فدراسیون بوکس ایران به مدت 15 سال به عنوان رئیس هیات بوکس استان سیستان و بلوچستان فعالیت کرد و از پیشرفت منطقه که میزبان مسابقات بین المللی بوکس جام مکران بود، اطمینان حاصل کرد.

 

عضو جدید هیات رئیسه کنفدراسیون آسیا همچنین بین سال‌های 1391 تا 1396 مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان بود و سرانجام در سال 1396 به عنوان رئیس فدراسیون بوکس ایران انتخاب شد.

 

نخستین موفقیت بین المللی او در سال 2019 با عضویت در  کمیسیون جوانان اتحادیه بوکس آسیا رقم خورد.

 

همچنین بوکسورهای تیم ملی ایران زیر نظر او از پیشرفت چشمگیری برخوردار شدند که نشان از عملکرد قابل ستایش آنها در مسابقات جهانی بوکس 2021 AIBA بود.

 

در این مسابقات دانیال شه‌بخش دارنده مدال نقره مسابقات بوکس قهرمانی آسیا، موفق شد مدال برنز را به خود اختصاص داد و آن را به عنوان بهترین و اولین مدال جهانی بوکس ایران کسب کرد.

 

ثوری در دسامبر 2021 (دی‌ماه سال 1400) مجدداً به عنوان رئیس فدراسیون ملی بوکس ایران انتخاب شد و برنامه های جدیدی را با هدف استعدادیابی جوان و افزایش تعداد بوکسورهای ایران آغاز کرد.


رئیس فدراسیون بوکس ایران ماه گذشته مجدداَ مسابقات قهرمانی کشور را برگزار کرد و قصد دارد در آینده میزبان رویدادهای بین المللی باشد.


انتهای پیام/ آلبوم تصاویر


فایل های ضمیمه


مطالب مرتبط


نظرات

لطفا نظر دهید
نظر شما بعد تایید نمایش داده خواهد شد
لطفا برای نظر دادن قوانین روا رعایت کنید
مواردی که باعث عدم تایید نظر شما خواد شد
1 - تهمت ، توهین و افترا
2 - هرگونه کلامی که مصداق بی ادبی باشدنظرات ارسال شدهنظر خود را ثبت کنید

پرتال جامعآخرین بخشنامه هابخش نامه ها »

اخبار استان ها
مهمترین خبر ها